İyi geceler Ziyaretçi!
Bookmark and Share Yazdır
Mağaza Logosu

Aşçıoğlu A.Ş

Bitkisel ürün ve vitamin satışı NATUREL HEALTHEIS 13 yıllık Marka

MULTIVITAMIN VE MINERAL İlan No: #83210

98 TL

İSTANBUL / ŞİŞLİ / MECİDİYEKÖY / MECİDİYEKÖY MAH.

  

Bu ürünü sadece Peşin fiyatına alabilirsiniz.

 • İlan Tarihi
  11 Şubat 2019
 • Kimden
  Mağazadan
 • Kargo Süresi
  5 gün
 • Takas
  Hayır
 • Durumu
  Sıfır

Kullanıcı Bilgileri

Açıklama

Multivitamin ve Mineral Faydaları ve Kullanımı:

Besin desteklerinin, sağlığı korumaya ve hastalıkları iyileştirmeye yönelik yararları kanıtlanmıştır. Besin öğelerinin, ana rahmine düştüğümüz andan yaşlanıncaya kadar sağlığımız üzerinde önemli etkileri vardır. Ancak, biz gelişip büyüdükçe, en iyi sağlık durumuna kavuşmak için almamız gereken besin öğelerinin miktarları da değişir. Multivitaminler ve mineral ilaçlarıyla desteklenen sağlıklı bir diyet, beslenme ihtiyaçlarımızın önemli bir kısmının sağlanmasına yarasa da, yaşantımızın belirli evrelerinde belli besin öğelerine odaklanmak daha uygun olabilir.

Yağ, şeker ve yapay katkı maddeleri bakımından zengin; ancak lif, vitamin ve mineraller gibi sağlık öğeleri yönünden fakir olan yüksek oranda rafine edilmiş yiyeceklere çocukların beslenmelerinde fazla yer verilmesi, çocuk diyetlerinin besin değeri kalitelerinin bir süredir düşmekte olduğuna işaret ediyor. Besin öğelerinin diyette düşük oranda bulunmaları, büyüme gecikmesi, davranış ve yoğunlaşma bozuklukları ve öğrenme güçlükleri de dahil olmak üzere bir dizi soruna yol açabilir. Bir çocuğa, özellikle çocuklar için hazırlanmış multivitamin ve mineral ilaçları vermek, beslenmeye bağlı olası bozuklukları önler ve sağlığı uzun vadede iyileştirir.

13-19 yaş arası ergenlik dönemlerinde ise kalsiyum ve çinko takviyeleri alınması faydalıdır.

Sağlıklı kemik gelişimini garanti altına almak için kalsiyum şarttır. Deneyler, daha fazla kalsiyum tüketen genç kızların kemik gelişimlerinin daha iyi olduğunu kanıtlamıştır. Günlük olarak 500mg oranında alınacak olan kalsiyum gerekli ihtiyacı karşılar.

Üreme organlarının gelişimi için çinko önemli bir mineraldir; ayrıca, 13-19 yaşlar arasında bu minerale duyulan gereksinim artar. Çinko, aynı zamanda, bu yaşlarda sıkça karşılaşılan bir sorun olan aknelere karşı mücadelede yararlı olur.

20-30 yaş aralığında ek minerallere ihtiyaç duyulur.

Yoğun regl dönemleri geçiren kadınlar, anemiye neden olabilecek demir eksikliğine maruz kalabilirler. Ancak, bir doktor tarafından demir eksiği tanısı konulmadan demir desteğine başvurulmamalıdır. Genel olarak ihtiyaç duyulan demir miktarı günlük 50-100mg arasında değişmektedir.

Kadınlarda folik asit seviyesinin düşük olması, spina bifida (omurga ile ilgili bir hastalık) olan çocuk dünyaya getirme riskinin yüksekliğiyle bağlantılıdır. Hamilelik planı yapan kadınlar, hamile kalmadan önce üç ayında ve hamileliğin ilk üç ayında folik asit desteği almalıdır. Genel olarak ihtiyaç duyulan folik asit miktarı günlük 400mg olarak belirlenmiştir.

A, C, E vitaminleri ve selenyum minerali gibi antioksidanlar, stres, çevre kirliliği ve alkolün, bunlara ek olarak da hayvansal yağlarla yüklü bir diyetin zararlı etkilerine karşı mücadelede yardımcı olur. Antioksidan besin öğeleri, ayrıca, sağlıklı sperm üretiminde de etkili olurlar.

Antioksidan nedir?

Çinko, sperm oluşumunda oldukça etkili olduğundan erkekler için önemli bir besin öğesidir. Günlük 30mg seviyesinde alınması yeterlidir.

40-50 yaş arası için vitamin ve mineral ihtiyaçları değişmektedir.

Kalsiyum, kemik erimesi riskiyle karşı karşıya olan kadınlar için önemlidir ve günlük ihtiyaç 1000mg olarak belirlenmiştir.

Kalsiyum gibi magnezyum da kemik için önemli bir mineraldir ve günlük 500mg seviyesinde alınmalıdır.

40-50 yaş aralığında E vitamini desteği, kalp hastalığı riskini %40 oranında azaltır. Bu sebeple günlük ihtiyaç 200 IU seviyesindedir.

Kanser riskini en aza indirmek için selenyum gibi bir antioksidan minerale ihtiyaç duyulmaktadır. Kanser riskini düşürmek için gerekli antioksidan mineraller ile birlikte günlük ihtiyaç 200mg seviyesindedir.

60 yaş ve üzeri için günlük ihtiyaç duyulan vitamin ve mineral değerleri aşağıdaki gibidir.

Yukarıda belirtildiği ölçüde kalsiyum, magnezyum, E vitamini ve selenyum kullanımına devam edilmelidir. Buna ek olarak ise aşağıda etkileri belirtilmiş olan ginkgo biloba da kullanılmalıdır:

Japon Eriği olarak da bilinen ginkgo biloba şifalı bitkisi, dolaşımı düzenler, yaşlılarda sık görülen bir problem olan el ve ayaklardaki sürekli üşümeyi gidermede yardımcı olur. Ayrıca, beyne giden kan miktarındaki artış, hafıza ve başka zihinsel faaliyetlerin gelişmesini sağlar. Günde 3 defa, 40mg ölçeğinde standart bitki özü kullanılması yeterli olacaktır.

 

Kargo Bilgisi

Kargo Çıkış Yeri (Ülke/Şehir)

Türkiye - İSTANBUL

Kargo Kime ait?

Ücretsiz Kargo

Satıcının Gönderi Yapabileceği Alanlar

Tüm Türkiye

Kargo Gönderim Süresi

5 gün içerisinde kargo

Satıcının tercih ettiği kargo firmaları
 • aras kargo

E-Ticaret ile Hemen AL

Bu ürünü sadece Peşin fiyatına alabilirsiniz.