Günaydın Ziyaretçi!
Bookmark and Share Yazdır
Mağaza Logosu

Aşçıoğlu A.Ş

Bitkisel ürün ve vitamin satışı NATUREL HEALTHEIS 13 yıllık Marka

GLUCOSAMINE KONDROITININ İlan No: #83208

119 TL

İSTANBUL / ŞİŞLİ / MECİDİYEKÖY / MECİDİYEKÖY MAH.

  

Bu ürünü sadece Peşin fiyatına alabilirsiniz.

 • İlan Tarihi
  11 Şubat 2019
 • Kimden
  Mağazadan
 • Kargo Süresi
  5 gün
 • Takas
  Hayır
 • Durumu
  Sıfır

Kullanıcı Bilgileri

Açıklama

Glucosamine Kondroitinin Faydaları ve Zararları Neler?

Kıkırdak, eklemlerinizi koruyan ve tampon görevi gören bir tür bağ dokusudur. Yaş veya sakatlık nedeniyle, kıkırdaklarınız bozulmaya veya incelmeye başlayabilir ve osteoartrit olarak bilinen ağrılı hastalık ile sonuçlanır. Besin takviyeleri Glucozamine ve kondroitin, Artrit belirtilerinizi azaltabilir. Fakat yararlarının yanı sıra dezavantajarı da olabilir. Glucosamine ve kondroitinin artılarını ve eksilerini bilmek, takviyenin sizin için uygun olup olmadığını karar vermenize yardımcı olabilir. Glucosamine ve kondroitin takviyesi tek olarak kullanılabildiği gibi kombine olarak da kullanılabilir. Ancak bu takviyeleri veya herhangi bir takviyeyi günlük hayatınıza eklemeden önce sağlık görevlilerine danışmalısınız.

Glucosamine’in Artıları

Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi Glucosamine takviyesinin osteoartrit belirtilerini bilhassa kalça ya da diz artrit belirtilerini azaltabileceğini bildirmiştir. Glucosamine, etkilenmiş eklem sertliğini azaltarak daha fazla hareketlilik ve işlev sağlayabilir. Ayrıca, şişlik ve ağrı azaltabilir, Glucosamine desteğini durdurduktan sonra olumlu etkileri üç ay sürebilir. Sağlık rejimine Glucosamine eklemeniz eklemlerinizde kıkırdak bozulmasını engelleyerek, gerçekten osteoartritin ilerlemesini yavaşlatabilir. Osteoartrite ek olarak, Glucosamine, temporomandibular eklemde artrit ağrısını azaltabilir.

Glucosamine’in Eksileri

Glucosamine takviyelerinin kaynağı kabuklu kabuklarındaki kitindir. Bu nedenle eğer kabuklu deniz ürünlerine alerjiniz varsa, Glucosamine takviyelerinden olumsuz yönde etkilenebilirsiniz. Glucosamine, vücudunuzda doğal bir kan inceltici olan heparinle bazı moleküler benzerlikler paylaşır ve varfarin gibi antikoagülan ilaçların etkisini artırabilir. Glucosamine takviyesi preparatları belirgin derecede sodyum ya da potasyum ihtiva edebilir, bundan dolayı eğer diyetiniz bu minerallerin alımını sınırlıyorsa, Glucosamine almanız uygun olmayabilir.

Kondroitinin Artıları

Kondroitin, Glukosaminin birçok potansiyel sağlık faydalarını paylaşmaktadır. Özellikle kalça veya dizleri etkileyen Osteoartrit ağrılarını ve şişliklerini azaltabilir. Buna ek olarak, eklemlerinizin hareket kabiliyetini geliştirmek için takviye desteğini bıraktıktan sonra kondroitinin etkileri bir süre daha sürebilir. Tedavi edilmediği takdirde, osteoartrit genellikle yaşa bağlı olarak, zaman geçtikçe kötüleşir. Kondroitin bu hastalığın ilerlemesini sadece kaybedilen kıkırdağın yeniden oluşturulması ile değil, aynı zamanda bu koruyucu dokunun parçalanmasını inhibe etmesi sonucunda yavaşlatabilir.

Kondroitinin Eksileri

Kondroitin genellikle güvenli bir besin takviyesi olarak kabul edilir. Bununla birlikte, Glucosamine’in olduğu gibi kondroitin de Heparin ilişkilidir ve kullandığınız herhangi bir kan inceltici ilaçın etkisini artırabilir. Birçok kondroitin takviyesi, hayvan kıkırdağından kaynaklanır, eğer diyetinizde hayvansal ürünler kaçınıyorsanız, bunu kondroitin bir eksisi olarak kabul edebilirsiniz. Bununla birlikte, su yosunları (alglerden) yapılmış kondroitin takviyeleri de ticari olarak mevcuttur.

Kargo Bilgisi

Kargo Çıkış Yeri (Ülke/Şehir)

Türkiye - İSTANBUL

Kargo Kime ait?

Ücretsiz Kargo

Satıcının Gönderi Yapabileceği Alanlar

Tüm Türkiye

Kargo Gönderim Süresi

5 gün içerisinde kargo

Satıcının tercih ettiği kargo firmaları
 • aras kargo

E-Ticaret ile Hemen AL

Bu ürünü sadece Peşin fiyatına alabilirsiniz.